10.DEN - Úterý

06.01.2024 16:39
Po další chladnější noci jsme všichni vstali do příjemného rána. Konec tábora se nezadržitelně blíží a všechny hry jsou v plném proudu. Proto jsme hned po snídani začali soutěží CO NA TO ČEŠI. Děti byly rozdělené na skupinky podle věku a tudíž se dostalo na všechny účastníky tábora. No a hra? Měla opět obrovský úspěch! Po snídani děti běžely PRASEČÍ ZÁVOD, na trati plnily úkoly např. flus do dálky, vypít lok vody z naší studánky Smraďavky, po čtyřech se proběhnout blátem nebo ochutnat mnoholičný lektvar. K obědu nám kuchařky uvařily nudle s mákem až z toho všichni chrochtali blahem. Po odpoledním klidu jsme se přesunuli na hřiště v Čeložnicích, kde na nás již čekali Dobrovolní hasiči z Kyjova. Oddíl starších zůstal v táboře a na večerní program připravil dvě arény na hru zvanou Takešiho hrad. Z každého oddílu předstoupil do středu arény jeden zástupce, kterého si televizní stanice vybrala na daný úkol - např. kohoutí zápasy, vylovení pusou meruňky z lavoru, vypít sklenici vody na ex, apod. Disciplíny byly orientovány na přesnost, trpělivost, rychlost a rovnováhu. Po večeři byla dlouho slíbená diskotéka, na kterou se děti těšily již od samého začátku tábora. Počasí nám přálo a tak jsme mohli tancovat uprostřed tábora pod širým nebem. Když už si děti myslely, že přišel čas jít spát, dostaly možnost splnit si stezku odvahu. Chodilo se po dvojicích, nočním lesem, po směru zapálených svíček. Po cestě děti hlídali rozmístění vedoucí, aby dbali na bezpečnost. Pak už jen vyčistit zoubky, ukolébavka a spát.