3. Den Vzplanuly ohně

07.07.2021 12:07
3. DEN
Úterní ráno bylo opět velmi klidné a další slunečný den v Čeložnicích mohl začít. Poté, co děti táhly se svým rodem na mapě, aby získaly další území, následovala hra s názvem Zjisti sílu nepřítele. Úkolem dětí bylo zapamatovat si co nejvíce listů s textem, aniž by někdo z vedoucích viděl jejich číslo. Před obědem se hrála hra Doplnění zásob, kde principem bylo nasbírat co nejvíce barevných papírků s různou peněžní hodnotou, vybrané papírky pak bylo možno směnit za stříbro. Vyhrál rod, který získal nejvíce uncí.
Po poledním klidu se děti prošly do Čeložnic na hřiště, kde se hrály míčové hry a městečko Palermo.
Večer ozvláštnila velmi barevná hra s názvem Zrození světa, kde šlo hlavně o spolupráci ve dvojicích. Z každého rodu totiž ze startu vybíhala dvojice, chlapec a dívka (pokud to rozdělení rodu dovolovalo), svázaná krepovým papírem v barvě rodu. Společně museli zdolat celou cestu až k duhovému mostu, kde se mohli rozdělit a utíkat zpět s kouskem skládačky. Který z rodů složil skládačku chlapce a dívky jako první, vyhrál.
Před večerkou si děti zahrály deskové a karetní hry v jídelně a třetí den se pomalu s ukolébavkou kladl ke spánku.

Fotky: