1. Den neděle

07.07.2020 00:00

Nedělní den nám do chřibských lesů přinesl nejen krásné slunečné počasí, ale i hromadu prťavých návštěvníků. Spoustu z nich jsme poznávali ze společných dobrodružství minulých ročníků, ale bylo mezi několik nových rozzářených tváří. Všichni….. malí, velcí, staří, mladí,

ušatí i hezcí, praštění, tlustí i tencí, žraví, mlsaví a bezlepkoví…. jsme se rozhodli, že se i letos spolu vydáme na další velké dobrodrůžo. Tentokrát obrazíme celý svět příč na príč kontinenty, po vzoru našich českých dokumentaristů v trabantu. Po příjezdu měly děti jen pár ukolů: vybalit se, usadit se, prozkoumat přilehlé okolí, seznámit se s chodem tábora a novým virovým hygienickým opatřením, spřátelit se se členy své expedice, vymyslet název.

Dalším hodně důležitým úkolem, bylo sehnat všechny díly a součástky na postavení trabantu. Na závěr dne zaplál slavnostní táborový oheň a po několika hrách, smíchu a písní se děti odebraly do spacáků ke strávení první noci pod plachtou stanu.