4. Den

05.07.2019 09:38

Robinsonův Deník, Zápis 4. den Středa 3.7. 2019

Dnešní den byl opravdu nabytý od rána do večera. Po snídani proběhla pro část trosečníků výuka teorie a praxe střelby z praku, luku a vzduchovky, aby se každý trosečník zdokonalil v technice lovu, neboť naše zásoby jídla se už tenčí a každá kalorie se počítá. Další část trosečníků se zdokonalovala v orientaci v terénu pomocí buzoly a přírodních úkazů, protože správně zmapovaný teren je už jen kousek k úspěchu nalezení potravy. Na výukách se postupně všechny děti střídaly. Nesmím zapomenout na třetí tvořivou část, ve které si děti vlastnoručně vyráběly své bubínky, které využívají k pokřikům a povzbuzovaní se vzájemně při soutěžích. Chvilkami si připadám jako na hokeji, ale aspoň je tu veselo. Po odpoledním klidu proběhl závod s názvem zkouška paměti Robinsona. V této zkoušce se skloubila bystrost s hbitostí jedince, jelikož se počítal čas, za který se závod uběhl, ale hlavně počet zapamatovaných obrázků, které byly po trati rozmístěny. Obrázky byly laděné do tématiky Robinsonova ostrova... například palmy, ulovená ryba, komár, žralok a deštník… protože proto. Následovala stavba přístřešků z přírodního materiálu, bivaku, po jednotlivých kmenech. Parametry stavby byly jednoduché, ale podstatné. Bivak každého kmene musel splňovat kritéria: nepromokavost, odolnost vůči dešti a mít kapacitu takovou, aby se v něm vyspal celý kmen. Nejdůležitějším bodem dnešního dne byla celotáborová hra o imunitu, protože společně se získáním imunity získal výherní kmen také řadu výhod. Nejen že nepodlehl každodennímu hladovění, čímž oproti ostatním kmenům nepřišel o deset kalorií, ale také získal postup o jedno místo výš v následující imunitní hře a jako poslední výhodu dostal poukaz na zmrzlinový pohár pro každého členka kmene. Poukaz bude v průběhu tábora s každou další imunitou obsahovat jiné zajímavé výhody. Hra o imunitu probíhala štafetově. Každý člen kmene doběhl k vyznačené čáře, kde se musel pomocí vlaštovky trefit do vytyčeného obdélníku. Poté se vrátil zpět na start a předal štafetu dalšímu členovi. Jakmile měl kmen uvnitř svého obdélníku naházeno 20 vlaštovek, pokračoval k další části, kde bylo úkolem zatlouct postupně deset hřebíků. Pokud některý trosečník svůj hřebík ohnul, tak se nepočítal a předával štafetu dalšímu. Náročný den jsme zakončili společenskými hrami v jídelně a vyprávěním děsivých historek.

UPOZORNĚNÍ: některé informace v článku jsou smyšlené, nadsazené nebo expresivně zabarvené, aby zapadaly do tématiky tábora. Všechny vaše děti se mají skvěle, jsou v suchu a rozhodně nehladoví, kalorie je čistě bodovací jednotka která nám pomáhá určovat vedení jednotlivých kmenů.