5. Den Čtvrtek

11.07.2020 21:40

Pátý den měli členové našich čtyř expedic náročný, protože se snažili dohnat cestovní skluz díky včerejšímu počasí, a tak si dali za cíl navštívit rovnou čtyři země. Indii, Indonésii, Nový Zéland a  Austrálie. Jako první na expedice čekal úkol v podobě první hry ,,Čajové plantáže”, kde měli sbírat čajové lístky(černý, zelený a bílý). Začínali na plantáži s černým čajem, po nasbírání dostatečného počtu lístků se jim otevřela plantáž se zeleným a nakonec poslední bílá plantáž, protože bílý je dle jakostí bílý čaj,který je vzácnější. Další z půli kreativní a z půli pohybově-kolektivní hra(asi jsem to měl rozdělit na třetiny, co už je pozdě) se jmenovala ,,Jízda na slonovi”. Zde bylo úkolem vytvořit konstrukci slona, která by pojala celou expedici tak, aby v ní měl každý člen svou úlohu…. jako například levá přední noha, hlava, jezdec, ocásek a tak dál. Na závěr svého slona  dozdobily a mohlo se vyrazit na druhou část, a to překážkový závod. Další celotáborová hra byla zcela kreativní, každá expedice měla za úkol postavit svou zmenšenou hobití vesničku podobnou jako je na Novém Zelandu, jež byla postavená pro natáčení Filmu Pán prstenů. Vesničky musely být z přírodních materiálů a někde poblíž tábora. Před večeří následoval štafetový závod ,,Velbloudí flus”. Jakmile děti zbaštily večeři, proběhlo balení na další dobrodružství, páč je dnešní večer čekalo přespání mimo tábor v lese. Když si expedice rozvinuly tábor v nedaleké roklince,  proběhl ještě noční pamatovací závod a po něm hurá na kutě.