7. den - Tanzánie

09.07.2016 16:08

Dnešní ráno se náš tábor vypravil do Tanzanie. Všichni badatelé se na snídani pořádně nafutrovali, protože věděli, že dnes to bude den vysilující a plný dobrodružství. Dokonce si u kuchařek objednali o tác s raženkami s pomazánkou a nekecám … zeleninou navíc. Ptáte se proč potřebovali naši průzkumníci tolik energie? To proto, že je čekal výstup na horu Kilimanjaro. V základním táboře se sbalili na výstup. Protože to bylo formou závodu, vyrážely expedice po pěti minutách a měřil se jim čas. Za úkol měly projít přesně čtyřmi záchytnými body, a to tak, že byli všichni k sobě zajištěni lanem. Na prvním si museli obstarat na cestu dostatek jídla, tekutin a krátkodobé energie skryté v čokoládě. Na dalším měli za úkol naplnit kyslíkovou bombu, protože jak jistě víte, ve vyšších nadmořských výškách řídne vzduch, což znesnadňuje dýchání a i fyzicky náročný výšlap. Na třetím bodě museli co nejrychleji postavit a posléze složit stan, což je také důležitá dovednost při takové expedici. Na čtvrtém bodě si museli nasadit kyslíkové masky a obléct  se do teplého oblečení , protože už začínala být zima. Pak byli teprve připraveni k poslednímu výstupu na vrchol Kilimajara, kde se v 5895 metrech nad mořem společně po expedicích vyfotili.

Po vydatném obědě byl odpolední klid, ale v táboře to příliš klidně nevypadalo. Nelekejte se. Badatelé se balili na další putovní výpravu, která zahrnuje i přespání v lese, rozdělání ohně a připravení si vlastní večeře. Výprava s názvem:  Přesun k Viktoriinu jezeru bude dobrou zkouškou odolnosti našich průzkumníků. Myslím, že teď už mají všichni sbaleno. Já jdu na puťák společně s dětmi, takže se tu uvidíme s novými zážitky až v neděli.

čau

Držte nám palce