9. Den

09.07.2019 17:46

Robinsonův Deník, Zápis 9. den Pondělí 8.7. 2019

Dnes máme pondělí a začíná nám druhý týden. Děti nám spaly jako zabité, jelikož včerejší tancování dlouho do tmy udělalo své, a tak jsme jim milosrdně posunuli budíček. Po snídani jsme započali aktivitu tradičně netradičním závodem. Zde na stanovištích vystřídaly klasické disciplíny trochu jiné úkoly, jako například: posbírat a vložit do krabičky sirky jednou rukou v pracovní rukavici, nakreslit sebe, prasátko nebo dům poslepu, zakřičet do trubky, zapamatovat si deset předmětů, říct vtip, udělat ksicht a říct jazykolam. Pak následovala hra na louce, kterou jsme nazvali kolíkovaná. Jednalo se o běhačku, ve které bylo potřeba zapojit pohotovost a všímavost. Na louce bylo zapícháno do země desítky kolíků různých barev s čísly. Z každého kmene vybíhali buď jeden, dva nebo tři trosečníci, podle toho jak určil koordinátor hry bubák. Takže když koordinátor vykřikl, že buduo vybíhat z každého kmene tři trosečníci a budou hledat zelenou sedmičku, červenou patnáctku a žlutou jedna-třicítku…. Museli se všichni snažit, aby byli co nejpohotovější a kolíky ukořistili první. Jelikož se nám štafetový styl letošních her osvědčil a děti si ho vyžadují, čekaly na děti tento den ještě dvě štafetové hry. První byla celotáborová hra, ve které měl běžec za úkol porazit dva vedoucí ve hře kámen, nůžky, papír. Pokud vyhrál, mohl se rozhodnout, zda si nechá barevný drahokam za jeden bod, který od posledního vedoucího obdržel, a nebo zda ho použije jako vstupenku do labyrintu, na jehož konci seděl žolíkový vedoucí, se kterým hrál také hru kámen, nůžky, papír. Pokud vyhrál, získal bílý diamant za 10 bodů, pokud ne, nezískal nic a vracel se zpátky na start, aby předal štafetu dalšímu ze svého kmene. Další a poslední hrou dne byla hra o imunitu, ve které trosečníci pronášeli 17 pingpongových míčků na plastové lžíci. Pokud jim míček upadl, museli začít znovu. Poté dostali nádobu plnou písku, ve které byly schované tři klíče, z níž jeden seděl k jejich tajemné schránce a v té byly schované hlavolamy. Když doskládali poslední hlavolam, měli splněno. Na konci dne, tak jako každý předešlý večer, jsme dětem před spaním hromadně zazpívali ukolébavku a musím říct, že po týdnu už někteří přestali zpívat falešně a slyšeli jsme krásný souzvuk….až na Bubáka.

ODKAZ NA FOTKY

ODKAZ NA VIDEO NA YOUTUBE

ODKAZ NA VIDEA NA FACEBOOKU

UPOZORNĚNÍ: některé informace v článku jsou smyšlené, nadsazené nebo expresivně zabarvené, aby zapadaly do tématiky tábora. Všechny vaše děti se mají skvěle, jsou v suchu a rozhodně nehladoví.